Endodoncie

Endodoncie

O EdgeEndo

Společnost EdgeEndo vznikla v roce 2012 a založil ji endodontista, Dr. Charles Goodis. V současné době se značka EdgeEndo prodává ve více než 30 zemích světa a  jejím posláním je poskytovat vysoce kvalitní dentální produkty a řešení za dostupné ceny, která budou přínosem pro zubní lékaře a pacienty po celém světě. Základem značky EdgeEndo jsou inovace, a věříme, že nadstandardní technologie by nemusela být spojena s nadstandardní cenou.


EdgeFile X7

Revoluční rotační nástroj EdgeFile X7 využívá našeho vlastního pružného materiálu FireWire™, což je NiTi tavený patentovaným tepelným procesem. FireWire™ NiTi Alloy zlepšuje pevnost a pružnost. 


Náš proces tepelného zpracování dodává nástrojům EdgeFile X7 „Canal Contouring Technology“ (pozn. technologie usnadňující tvarování kanálků), díky které jsou extrémně pružné, mají tvvarovou paměť a redukuje se "bounce back" effekt, běžný u jiných NiTi kořenových nástrojů. Pružné kořenové nástroje EdgeFile™ přesně kopírují anatomii kanálku, aniž by vznikal ledge, docházelo k transportacím, perforacím a zalomení. Pružný dřík snižuje potřebu nadměrně přímého přístupu a umožňuje zachovat více struktury zubu. Jedná se o nejprodávaější systém. K dostání je v délkách 21 mm, 25 mm, 29 mm, vždy po šesti nástrojích stejné velikosti v každém balení nebo assortment (2x ISO 20, 2x ISO 25, 2X ISO 30). Nástroje EdgeFile X7 jsou dostupné v 4% nnebo 6% konicitě. 

Zakoupit EdgeFile X7 na e-shopu

EdgeTaper Platinum

Systém kořenových rotačních nástrojů EdgeTaper Platinum™ je navržen tak, aby byl kompatibilní s většinou endomotorů a obsahuje známou sekvenci. 

Systém EdgeTaper Platinum™ je vyroben z naší tepelně zpracované slitiny NiTi Firewire™, díky níž jsou nástroje pevné a pružné a vhodné i pro zakřivení v úhlu 90°. EdgeTaper Platinum™ má podle testů dvakrát větší odolnost vůči cyklické únavě než Protaper Gold® a šestkrát větší než ProTaper®.

Tento systémy kořenových nástrojů má vydutý trojúhelníkový průřez s variabilním konusem. K dostání je v délkách 21 mm, 25 mm, 31 mm, vždy po šesti nástrojích stejné velikosti v každém balení nebo assortment (SX, S1, S2, F1, F2, F3). Vyzkoušejte nový standard v bezpečnosti kořenových nástrojů při preparaci kanálků.

Zakoupit EdgeTaper Platinum na e-shopu

EdgeOne Fire

Systém kořenových nástrojů EdgeOne Fire™ je vyroben z naší tepelně zpracované slitiny Fire-Wire™ NiTi. Je navržen pro tvarování kanálků reverzně-recipročním pohybem. EdgeOne Fire funguje se stávajícími endomotory, které umožňují reciproční pohyb.


Systém EdgeOne Fire™ je k dostání ve velikostech Small, Primary, Medium a Large. Kořenové nástroje mají rovnoběžníkový průřez s variabilním konusem. V každém balení jsou tři kořenové nástroje s možností balení sortimentu nebo balení o jedné velikosti. K dostání jsou v délkách 21, 25 a 31 mm.

Zakoupit EdgeOne Fire na e-shopu

Nepřehlédněte

Nástroje Edge Endo® s úpravou FireWire™ NiTi jsou inovací ve strojových systémech. Tato úprava zlepšuje flexibilitu nástrojů a značně zvyšuje jejich odolnost vůči cyklické únavě. Nástroje EdgeEndo® vám poskytují účinnost, rychlost a bezpečnost při Vaší práci.


EdgeFile X7 je nejuznávanější a nejosvědčenější řešení. V recenzovaných publikovaných výzkumech opakovaně překonává konkurenční kořenové nástroje. Parabolický průřez bez řezného hrotu maximalizuje účinnost opracování kořenovým nástrojem. 

Přečtěte si rozhovor s Dr. Charlesem J. Goodisem a jeho názor na EdgeFile X7 zde.

6 klinických případů zpracovaných zubními lékaři

Zajímá Vás více informací?


Zanechte nám na sebe e-mail a náš specialista Vás bude co nejdříve kontaktovat. Pokud se chcete zeptat ihned, využijte kontaktu níže.

MUDr. Radomír Humplík
MUDr. Radomír Humplík

Specialista endodoncie